Гігієна

Гігієна - Fresenius Medical Care

Сучасні продукти та ефективні процедури управління гігієною

 

  • Біоплівка - профілактика замість реакції
  • Гарантія якості
  • Очищення та дезінфекція гідравліки системи
  • Дезінфекція поверхні медичних приладів

 

 

Аспекти гігієни в діалізі

Дезінфекція може ґрунтуватися на фізичних або хімічних методах. Можливо також комбінувати ці два методи - процедуру, яку часто використовують у процедурних апаратах та діалізних системах.

В діалізі, поряд з бактерицидною ефективністю, особливий інтерес стосовно дезінфекції викликає "обмежений спектр віруцидної активності". Віруси гепатиту В, гепатиту С та ВІЛ - це вірусні оболонки, які можна інактивувати легше, ніж віруси без оболонки (наприклад, поліовіруси). Комісія з гігієни Німецького інституту Роберта Коха рекомендує вважати, що продукти, очевидно здатні інактивувати сурогатні віруси, можуть мати «обмежений спектр віруцидної активності» і, отже, бути ефективними проти вірусів з оболонкою1.

Аспекти гігієни в діалізі

Управління гігієною

Гігієнічні заходи - це заходи щодо збереження здоров’я людей. Наявність мікроорганізмів може негативно позначитися на якості лікування та здоров’ї пацієнтів на діалізі. Персонал, зайнятий у секторі охорони здоров'я, також піддається ризику зараження. Цим фактам можна ефективно протидіяти лише за допомогою відповідного управління гігієною.

Сучасні продукти та ефективні процедури Fresenius Medical Care допомагають вам досягти належного рівня гігієни.

У розділах нижче ви знайдете короткий огляд важливих гігієнічних аспектів діалізного та екстракорпорального лікування.

Управління гігієною

Профілактика та забезпечення якості

Біоплівка - профілактика замість реагування

ISO 23500:20144 вимагає регулярної профілактичної дезінфекції модуля зворотного осмосу та контура пермеату для мінімізації утворення біоплівки.

Відповідні регулярні засоби дезінфекції - це хімічна або гаряча вода. В ідеалі засіб, який застосовуватиметься, слід визначити вже на етапі планування необхідної діалізної установки.

Біоплівка

Гарантія якості

Для задоволення вимог системи управління якістю необхідно регулярно контролювати хімічну та мікробіологічну якість пермеату, діалізного концентрату та діалізату.

Гарантія якості

Очищення та дезінфекція гідравліки системи

Для запобігання мікробіологічних навантажень, гідравліку діалізних систем необхідно дезінфікувати після кожної обробки.

Крім того, системи діалізу повинні регулярно проходити через програму очищення для видалення органічних компонентів.

Очищення та дезінфекція

Дезінфекція поверхні медичних приладів

При діалізі існує високий ризик перенесення мікроорганізмів, викликаний контактом із забрудненими поверхнями. Зовнішні поверхні діалізної системи можуть бути забруднені, що вимагає проведення дезінфекційних заходів.

Дезінфекція поверхні медичних виробів

Пов’язаний матеріал

1 Тестування та маркування дезінфікуючих засобів проти вірусів. Bundesgesundheitsblatt, Gesundheitsforschung, Gesundheitsschutz 2004;47:62-66. (www.rki.de)
2 Leitlinie der Deutschen Vereinigung zur Bekämpfung der Viruskrankheiten (DVV) e.V. und des Robert Koch-Instituts (RKI) zur Prüfung vonchemischen Desinfektionsmitteln auf Wirksamkeit gegen Viren in der Humanmedizin. Bundesgesundheitsblatt, Gesundheitsforschung, Gesundheitsschutz 2004;47:62-66. (www.rki.de)
3 EN 14476:2013+A1:2015: Хімічні дезінфікуючі засоби та антисептики - Кількісний тест на суспензію для оцінки віруцидної активності в медичній галузі - Метод і вимоги до випробувань (етап 2/крок 1);
4 ISO 23500:2014, «Керівництво щодо підготовки та управління якістю рідин для гемодіалізу та супутніх методів терапії» 1 ISO 23500:2014, «Керівництво щодо підготовки та управління якістю рідин для гемодіалізу та супутніх методів терапії»