Перейти до вмісту

Передача знань у Fresenius Medical Care

Доктор Гі Лоран, нефролог та засновник SMAD

Французький нефролог доктор Гі Лоран є першопрохідцем в галузі діалізу у Франції. Він лікував своїх перших пацієнтів у Ліоні ще на початку 1960-х років. «Але ми не мали потрібного матеріалу», - згадує сьогодні 82-річний лікар. Фабрика пляшок у Ліоні виготовила перші з'єднувальні частини, але Лоран не зміг знайти виробника для багатьох інших необхідних продуктів. Французький нефролог доктор Гі Лоран є першопрохідцем в галузі діалізу у Франції. Він лікував своїх перших пацієнтів у Ліоні ще на початку 1960-х років. «Але ми не мали потрібного матеріалу», - згадує сьогодні 82-річний лікар. Фабрика пляшок у Ліоні виготовила перші з'єднувальні частини, але Лоран не зміг знайти виробника для багатьох інших необхідних продуктів.

«Перші одинадцять членів персоналу були пацієнтами».

Тож він взяв справи у свої руки. Кілька діалізних пацієнтів, що переїхали до Ліона, щоб отримати необхідне лікування, мешкали у двох квартирах у передмісті Сент-Фуа-Ле-Ліон. Більшість не мали ні роботи, ні фінансового забезпечення. Таким чином, вони стали першими працівниками SMAD, Société de Matériels Annexes pour la Dialyse (Товариство допоміжних матеріалів для діалізу), створеного у 1967 році. «Перші одинадцять членів персоналу були пацієнтами», - підтверджує Лоран. Одну з двох квартир також використовували як майстерню для виготовлення перших діалізних продуктів, які продавали лікарням регіону. Коли місця стало замало, доктор Лоран купив ферму в сусідньому Тессіні, місті, де він також заснував свою першу приватну діалізну клініку в 1969 році. Незважаючи на різні види діяльності, доктор Гі Лоран завжди залишався лікарем; він послідовно делегував управління SMAD, що належить до Fresenius Medical Care з 1987 року, іншим. 

Доктор Шарль Шазо, Медичний директор Fresenius Medical Care у Франції

«Доктор Лоран не тільки є новатором в галузі медицини, а й справжнім пвдприємцем», - визнає доктор Шарль Шазо. Обидва лікарі знають і поважають один одного вже багато років. У період з 2007 по 2014 рік Шазо керував діалізними клініками Fresenius Medical Care в Ліоні, включаючи заклад, заснований доктором Гі Лораном в 1969 році, що має назву Centre de Rein Artificiel de Tassin. Пізніше, діалізну клініку перейменували на Nephrocare Tassin-Charcot. 

«Ви, мабуть, нічого подібного не знайдете ...»

«Тассін-Шарко та SMAD співпрацюють у кількох дослідницьких проектах», - пояснює нинішній медичний директор Fresenius Medical Care у Франції. За час перебування на посаді керівника клініки 59-річний нефролог також заохочував взаємні візити: Діалізні пацієнти та працівники клініки відвідували завод, а співробітники SMAD, в свою чергу, відвідували діалізний центр, щоб на власні очі побачити, як продукти, які вони створюють, приносять користь людям. «Ця довготривала взаємодія є дуже важливою для всіх задіяних в процесі людей для доброго розуміння своєї справи», - розповідає Шазо. Він каже, що тісний зв’язок дуже особливий. «Ви, мабуть, нічого подібного ніде не знайдете». 

Тьєррі Ейрард, Керівник заводу у Fresenius Medical Care SMAD

«Німецька компанія не надто часто інвестує у французьке виробництво для глобального ринку", - говорить Тьєррі Ейрард. Старший менеджер SMAD явно пишається нещодавно завершеним розширенням заводу в Л’Абрелі. Виробництво полісульфонових волокон, основної складової діалізатора, планується розпочати тут навесні 2017 року. «Розширення заводу було одним з найважливіших проектів в історії SMAD», - зазначає Ейрард. Він не тільки відповідає за французький завод, а й за глобальне виробництво концентрату Fresenius Medical Care, включаючи ключовий продукт - Bibag. 

«Пам'ять про особливе минуле SMAD продовжує жити».

Досвід Тьєррі Ейрара є важливим, оскільки SMAD за останні роки зробив значні технологічні досягнення: «Наш завод є одним з найбільш автоматизованих та ефективних в групі компаній Fresenius Medical Care», - каже Ейрард. SMAD підготував співробітників до змін за допомогою численних навчальних програм та курсів. Новий завод з виробництва волокон з полісульфона також створив додаткові робочі місця. Він має намір продовжувати направляти своїх в діалізну клініку Тассін-Шарко. «Пам'ять про особливе минуле SMAD продовжує жити». Саме тому на кожній стіні на заводі є фотографії пацієнтів. «Наші апарати дуже абстрактні, саме тому ми вважаємо за важливе постійно підтримувати цей зв’язок», - говорить менеджер.

Давід Ріє, Керівник відділу контролю якості, Fresenius Medical Care SMAD

Людина, що відповідає за якість в SMAD, негайно отримує інформацію про збої у виробництві. Однак, автоматизація заводу ще більше підвищила рівень безпеки. Датчики та камери відстежують більшість аспектів якості продукції. Оскільки 95% всієї продукції експортується, 47-річному співробітнику доводиться інтенсивно займатися регуляторними вимогами, які існують у всьому світі. «Наприклад, один з наших основних продуктів - Bibag, в Євросоюзі розглядається як медичний пристрій, а в Канаді - як медичний препарат», - пояснює Ріє. Отже, виробництво може відповідати різним вимогам. 

«Велика відповідальність»

«Моя сусідка давно є пацієнткою діалізної клініки Fresenius Medical Care, і я часто спілкуюся з нею", - каже Ріє. Окрім усіх нормативних вимог, ці обговорення постійно нагадують менеджеру, що в кінцевому рахунку найважливішим є добробут пацієнтів. Продукти, вироблені в Fresenius Medical Care SMAD в Л'Арбрелі, використовуються приблизно в 30% усіх діалізних процедур у всьому світі. Давід Ріє знає, що це "величезна відповідальність".

Софі Приват, керівник відділу корпоративних комунікацій, Fresenius Medical Care Франція

Коли Софі Приват прийшла в компанію Fresenius Medical Care у 1998 році, Компанія нараховувала не більше ніж 60 працівників у Франції. Зараз Fresenius Medical Care опікується діалізними пацієнтами у понад 30 установах країни. «Хоча зараз у Франціїми ми маємо близько 1000 співробітників, ми намагаємось сприяти контактам всередині Компанії», - каже 45-річна жінка, яка підтримала та сформувала цей період зростання, що триває два десятиліття.

«Продукти та послуги Fresenius Medical Care відомі у Франції своєю високою якістю».

Менеджер з питань комунікацій надає велике значення діалогу між діалізними клініками, французькою штаб-квартирою та виробництвом, що розташоване в Л’Арбрелі. Ось чому всі нові співробітники Fresenius Medical Care у Франції відвідують одну з діалізних клінік. «Продукти та послуги Fresenius Medical Care відомі у Франції своєю високою якістю», говорить Приват. Щоб продовжувати вдосконалювати ці стандарти, важливо, щоб персонал отримав повне уявлення про умови виробництва та застосування, а також про переваги продуктів та послуг. 

Пов’язаний матеріал
Архів історій

Знайдіть більше історій у нашому архіві

Відомості про Компанію

Додаткову інформацію про Fresenius Medical Care можна знайти тут