Перейти до вмісту

Сім'я та персонал по догляду

Сім'я та персонал по догляду

Хронічна ниркова недостатність - це виклик для сімей та персоналу по догляду

Пацієнти та персонал з догляду

Життя із нирковою недостатністю - це не те, що слід переживати самостійно. Тим не менш, активність сімейного життя часто змінюється, коли у одного члена є хронічне захворювання. Найближчі до пацієнта люди можуть реагувати на це дуже емоційно. Але це не повинно бути негативним досвідом. Насправді, життя з нирковою недостатністю може зблизити членів родини, що трапляється дуже часто. З часом сімейне життя може стати іншим, але так само повноцінним.

Є багато людей, які входять в групу підтримки пацієнта: від родини та друзів; до медичних працівників; агентств, які спеціалізуються на роботі з людьми, які мають захворювання нирок. Пам'ятайте, що ви не самотні. Соціальний працівник вашої лікарні може направляти, консультувати та підтримувати вас у багатьох сферах, особливо стосовно соціальних послуг та фінансових ресурсів.

Сім’я

Вплив на сімейне життя

Управління часом

Пацієнт, який потребує діалізу три дні або ночі на тиждень у центрі, повинен правильно управляти своїм часом, щоб збалансувати свій графік діалізу з іншими видами діяльності та потребами. Процес організацію часу може зайняти кілька тижнів, щоб скоригувати та скласти новий графік, який підходить для вас та вашої родини. 

Харчування

Оскільки обмеження щодо споживання калію, фосфору, солі та рідини часто рекомендується людям із нирковою недостатністю, приготування їжі необхідно адаптувати до потреб пацієнта та його сім'ї. Деякі прості поради та ідеї включають в себе використання більшої кількості спецій та трав у кожному прийомі їжі замість солі. Або можна спробувати скласти своє власне меню, коли кожен член сім’ї самостійно може обирати їжу до споживання. 

Ви можете знайти багато рецептів за наступними посиланнями:

NephroCare

Fresenius Kidney Care (Північна Америка)

Вплив на пацієнта

Фізичні ознаки ниркової недостатності

Симптоми ниркової недостатності можуть мати ознаки грипу, весь час. Наприклад, людина з нирковою недостатністю може відчувати:

Втому та слабкість

Вони можуть відчувати себе втомленими та слабкими, їм важко підійматися сходами та гуляти на вулиці. В них є потреба спати більше ніж звичайно.

Відчуття холоду та температура

Вони можуть відчувати холод весь час, ніби у них лихоманка.

Нестача концентрації та забудькуватість

У них можуть виникнути проблеми з концентрацією, або вони можуть частіше забувати про будь-які речі. Ці симптоми найчастіше зумовлені анемією - дефіцитом еритроцитів, яку можна лікувати.

Інші можливі симптоми

Набрякання

У людини із нирковою недостатністю нирки не виводять рідину. Тому набрякати можуть стопи, щиколотки, руки або обличчя. Іноді навіть складно надягати взуття. Зайва рідина в легенях може ускладнити дихання. І це утруднене дихання іноді може бути помилково прийнято за астму або пневмонію. Занадто багато рідини може чинити додаткове навантаження на серце, особливо у людей, у яких серце вже і так слабке через застійну серцеву недостатність чи інші проблеми.

Синдром неспокійних ніг, безсоння, фосфорний свербіж

Багато симптомів, як правило, піддаються лікуванню. Тому поговоріть з лікарем члена родини, який потребує догляду, лікар може вам допомогти.

Пов’язаний матеріал
Малюнок нирок в тілі

Від причин до профілактики.

Насолоджуйтесь життям, незважаючи на хворобу

Насолоджуйтесь життям, незважаючи на хворобу.