Перейти до вмісту

Створення майбутнього, в якому варто жити, протягом 20 років

Ми прагнемо покращити якість життя людей, які страждають на ниркову недостатність. Досягнення прогресу в діалізі та забезпечення наших пацієнтів найкращими можливими препаратами було нашою мотивацією протягом 20 років, і залишається нею і сьогодні. Ми постійно над цим працюємо і зарекомендували себе як провідник технологій та лідер на ринку. Активізуючи наші інвестиції в галузі діалізу в майбутньому, ми також хочемо ще більше розвинути свою медичну компетенцію - на користь наших пацієнтів. 

Факти та цифри

Fresenius Medical Care має багато досягнень за свою 20-річну історію. Бажання подарувати пацієнтам майбутнє з кращою якістю життя стало нашою постійною рушійною силою та джерелом реалізації. Ми прийняли цей виклик і розвиваємося далі. Про це свідчить низка фактів. У нас в п'ять разів більше пацієнтів, ніж коли ми починали, ми виробляємо в десять разів більше діалізаторів, наші продажі зросли майже в дванадцять разів, а чистий дохід більше ніж в одинадцять разів. В даний час ми управляємо близько 3500 діалізних центрів у понад 45 різних країнах і лікуємо близько 300 000 пацієнтів щороку - адже ми проводимо діаліз десь у світі кожні 0,7 секунди. Все це можливо завдяки більше ніж 100 000 працівників компанії, які щодня демонструють велику сміливість та енергійність, рухаючи нас вперед. 

Початкова точка

Сміливість та енергія були потрібні також в 1996 році, коли Герд Крик, генеральний директор Fresenius AG, мав ідею поглинути набагато більшу американську компанію, що спеціалізувалася на діалізі, National Medical Care. Завдяки своєму технічному таланту, комерційному баченню та стратегічній майстерності він швидко знайшов однодумців для реалізації свого плану. Разом з Беном Ліппсом, який згодом став генеральним директором Fresenius Medical Care, він, в кінцевому підсумку, досяг своєї мети. Поглинання вдалося і таким чином з’явилася компанія Fresenius Medical Care. «У цей період ми мали багато відвідувачів - від банкірів до делегацій з США. Всі вони хотіли зрозуміти як ми працюємо та як управляємо заводом», - згадує Ервін Франьєк, який працює у Fresenius протягом 36 років і в даний час відповідає за контроль якості на виробництві діалізаторів в Санкт-Венделі.

Становлення лідера технологій

«Насправді, ми вже тоді були лідером технологій», - продовжує Франьєк. Вже були зроблені вкрай важливі кроки. У 1983 році ми представили полісульфоновий фільтр, який зараз є стандартом. У наступні роки ми продовжували вдосконалювати основні компоненти діалізної системи - фільтр крові (діалізатор), насос та балансувальну камеру. Для цих трьох компонентів вкрай важливо взаємодіяти в ідеальній гармонії, оскільки кровообіг пацієнта повинен залишатися стабільним під час порівняно швидкого відбору крові. Іншими словами, з крові може бути вилучена лише певна кількість рідини за одиницю часу - складний процес, який вимагає ретельного контролю. «Успішна паралельна розробка цих ключових компонентів в кінцевому рахунку забезпечила нам позицію лідера технологій», - пояснює Райнер Шпікерманн, який впродовж останніх 20 років займається розробкою обладнання для гемодіалізу на виробництві у Швайнфурті.

Успішна паралельна розробка цих ключових компонентів в кінцевому рахунку забезпечила нам позицію лідера технологій.

Райнер Шпікерманн
Райнер Шпікерманн, впродовж останніх 20 років керує розробкою обладнання для гемодіалізу на виробництві у Швайнфурті.

Величезний етап

Нагорода за всю цю наполегливу працю була отримана в 1992 році із запуском на ринок лінійки продуктів 4008. "Всі ми відчули неймовірну ейфорію, коли представили цю систему на ERA-EDTA, щорічній Європейській нирковій асоціації - Конференції Європейської асоціації діалізу та трансплантації в Парижі», - каже Шпікерманн. Реакція була надзвичайною. Шпікерманн продовжує пояснювати, як, завдяки цьому успіху, компанія продовжувала розвивати своє лідерство в галузі технологій як у виробництві діалізаторів - серця системи, так і власне діалізного апарату в наступні роки. Ще одним значущим етапом для Компанії був запуск на ринок терапевтичної системи 5008 у 2005 році. Це принесло значну користь для пацієнтів та збільшило виживаність на 35 відсотків.

Становлення лідера ринку

Постійні вдосконалення діалізного обладнання, в кінцевому рахунку, проклали шлях до лідерства на ринку. До 1999 р. 100 000 діалізних апаратів вже зійшли з виробничої лінії у Швайнфурті. І лише чотири роки по тому, ми вже лікували понад 100 000 пацієнтів на рік, а річне виробництво виросло до понад 50 мільйонів діалізаторів. Виробництво діалізаторов перевищило позначку в 500 мільйонів у 2007 році, а шість років пізніше - позначку 1 000 000 000.

Послідовність, незважаючи на складність

Нашою визначальною рисою є послідовність. Це добре видно в зростанні компанії та постійних вдосконаленнях діалізного апарату. Так, це часто невеликі успіхи, але кожен маленький крок дає пацієнтам кращу якість та більшу тривалість життя. «Це найкраща мотивація на мій погляд», наголошує Шпікерманн. «Велике завдання полягає в тому, щоб якомога ефективніше відтворювати складності функції нирок», - додає він. Конструкція діалізного апарата також складна. Він складається з близько 8000 компонентів, частина з яких виготовлена з вузькоспеціалізованих матеріалів та має особливі властивості. Наприклад, вони повинні бути біосумісними. Іншими словами, компоненти не повинні передавати домішки до крові. Вони також повинні витримувати високі температури, кислоти та лужні метали. Клапани є ще одним ключовим компонентом і повинні працювати з абсолютною точністю та надійністю протягом близько 5000 годин на рік із середнім терміном служби від десяти до дванадцяти років. «Також важливо, щоб окремі компоненти працювали в ідеальній гармонії, як механізм годинника, щоб параметри крові, такі як температура та значення рН, і кровообіг пацієнта залишалися стабільними», - підкреслює Шпікерманн. Він пояснює, що склад крові не повинен змінюватись занадто швидко, і треба виключити будь-яке згортання. «Наша майстерність в цьому складному завданні робить нас особливими», - каже Шпікерманн.

Додана вартість залишається у нас

Компетентне вирішення завдань відтворення складності є лише одним із аспектів нашої роботи. Безпека пацієнтів та найвища якість також є абсолютною необхідністю. «Ми не можемо дозволити собі компроміс щодо здоров'я та безпеки пацієнтів», - підкреслює Франьєк, який разом зі своєю командою забезпечує стабільно високу якість матеріалів та процесів. «Тому ми постійно вдосконалюємо сумісність продуктів і автоматизуємо численні контрольні процеси у виробництві, щоб мінімізувати помилки максимально ефективно», - додає він. Враховуючи важливість якості, вертикальна інтеграція завжди була особливістю нашої компанії. Ми працюємо з усією ланкою доданої вартості - від виробництва мембрани та всього апарату до розробки програмного забезпечення, всіх послуг, пов’язаних з діалізом, та супровідних процедур. Вертикальна інтеграція має ще одну перевагу - вона зосереджує всі відповідні ноу-хау. Більше того, наші розробники отримують цінну інформацію та поради в щоденній взаємодії з пацієнтами та фахівцями. Це допомагає нам постійно вдосконалювати продукти та послуги для наших пацієнтів, а також робити процеси простішими, безпечнішими та ефективнішими.

Тамара Джонс, пацієнтка на діалізі

Тамара Джонс, пацієнтка на діалізі.

 

Пацієнт завжди на першому місці

Ключовий поштовх до покращень надходить від лікарів та пацієнтів. В майбутньому ми прагнемо дізнатися ще більше від них. Зосередившись на цьому, ми почали переходити до лікарень та сфери послуг у 1990-х роках і з тих пір поступово розширюємо цю діяльність. Приклади включають придбання Renal Care Group, Inc. у 2005 році, мажоритарний пакет 51 відсотка акцій тайваньського постачальника діалізних послуг Jiate Excelsior Ltd. у 2007 році та придбання Asia Renal Care Ltd. у 2010 році, Euromedic у 2011 році, та Liberty Dialysis Holdings, Inc. наступного року в Америці.

Розсуваючи межі

Нам потрібно подивитися на загальну ситуацію пацієнтів і зрозуміти всі можливості для покращення їхньої якості життя.

Професор, доктор Бернар Кано
Головний медичний спеціаліст

«Незважаючи на всі наші зусилля та постійні вдосконалення, навіть у нас є певні межі», - каже Головний медичний спеціаліст регіону Європи, Близького Сходу та Африки, професор Бернар Кано. «Діаліз запобігає смерті людей із нирковою недостатністю, за останні 50 років було досягнуто величезного прогресу, але точне відтворення способу функціонування нирок - є надскладним завданням. Нас обмежує не ефективність методу, а часові рамки діалізу», - пояснює він. Нирки людини працюють цілодобово і очищують 1500 літрів крові щодня, що відповідає приблизно 546 000 літрів на рік та близько 11 мільйонів літрів протягом 20 років. Це еквівалентно величезному об'єму води, який очисні споруди очищують за 24 години для 35000 населення. Діалізний апарат, на відміну від нирок, транспортує та очищає всього 120 літрів крові за три чотиригодинні сеанси щотижня. З огляду на це та той факт, що кількість пацієнтів з нирковими хворобами продовжуватиме зростати в нашому старечому суспільстві, професор Кано закликає розглянути й інші підходи до лікування на додаток до діалізу. «Нам потрібно переглянути загальну ситуацію з пацієнтами і зрозуміти всі можливості для поліпшення їхньої якості життя», - каже він, додаючи, що це також включає раннє виявлення та запобігання факторам та симптомам, які призводять до ниркової недостатності.

Райс Пауелл, генеральний директор

Райс Пауелл, генеральний директор

Мислення поза діалізом

Ключ до цього полягає в найкращому догляді за пацієнтами та в розумінні детальних медичних стосунків. В майбутньому ми прагнемо ще більше покращити свою медичну експертизу та активізувати інвестиції в медичні послуги, пов’язані з діалізом. У цій галузі, яка відома як Care Coordination (координація догляду), ми вже досягли одинадцятивідсоткової частки продажів на нашому найбільшому ринку в США, і ця цифра постійно збільшується. Наш генеральний директор Райс Пауелл представив ці цифри на щорічних загальних зборах у травні цього року. Він пов'язує розширення управління доглядом з важливими стратегічними цілями, коли говорить: «Наш досвід в галузі діалізу та сферах бізнесу, що займаються координацією догляду, дозволяє нам активно формувати зміни на ринку охорони здоров'я». Це дає нам можливість зосередитись на цілісному лікуванні пацієнтів і, тим самим, закласти основу для нашого подальшого зростання.

Апарат для гемодіалізу Fresenius Medical Care 6008

Для нас важлива послідовність - наші останні інновації

  • Нова платформа гемодіалізу для лікування хронічної ниркової недостатності
  • Новий діалізатор - модифікована поверхня волокна означає менше гепарину, необхідного для стандартних діалізних процедур; клінічні дані доступні для вивчення
  • Нові виробничі рішення для пацієнтів на домашньому діалізі, як для гемодіалізу, так і для перитонеального діалізу
  • Нова платформа для перитонеального діалізу
Пов’язаний матеріал

Створення майбутнього, в якому варто жити, протягом 20 років

Дивіться відео повністю.

Архів історій

Знайдіть більше історій у нашому архіві