Перейти до вмісту

Розумний компаньйон для активного життя

Лауренціу Оанцеа, діалізний пацієнт

Мобільний додаток для діалізного пацієнта

Коли Лауренціу Оанцеа збирається надіти спортивну куртку, його смартфон подає звуковий сигнал. Його мобільний додаток NephroCare «My Companion» від Fresenius Medical Care, нагадує йому, що він ще не приймав ліки. Зовні світить сонце, і його гірський велосипед готовий до подорожі. Недовго вагаючись, він повертається на кухню, приймає ліки і, перебуваючи там, підключається до апарату вимірювання артеріального тиску. Як тільки вимірювання завершено і на дисплеї відображаються поточні рівні, він вводить їх у додаток і швидко прокручує до іншого розділу та бачить повідомлення: «Фізичні вправи підтримують ваше тіло у формі». Лауренціу Оанцеа посміхається. Саме так, думає він, поки виходить з дому і сідає на свій велосипед. Лауренціу - людина з атлетичною фігурою - якби ви зустріли цього румуна, ти ніколи не здогадалися б, що він серйозно хворий. І все ж його функції нирок поступово погіршувалися протягом кількох років через злоякісну гіпертензію, та згодом його нирки зовсім вийшли з ладу. В результаті, він знаходиться на діалізі з 2015 року. І ось наступного дня він лежить на ліжку в діалізичній клініці Fresenius Medical Care в Пітешті, Румунія. Лауренціу приїжджає сюди три рази на тиждень, та проводить тут чотири години.

Лауренціу Оанцеа обговорює дані додатку «My Companion», а також прогрес діалізної терапії зі своїм лікарем

Корисна інформація

Після процедури Лауренціу зустрічається з лікарем в діалізній клініці. Їхня розмова істотно змінилася, коли він почав користуватися додатком «My Companion»: Окрім перегляду останніх результатів тесту та обговорення ходу його терапії, вони розглядають дані у додатку на його смартфоні. Оскільки Лауренціу щодня фіксує рівень артеріального тиску в додатку і завжди вводить свою поточну вагу, лікар може отримати цінну додаткову інформацію про стан здоров’я свого пацієнта. Додаток зробив лікування Лауренціу Оанцеа набагато прозорішим для нього. Зараз він може задати більш конкретні запитання та краще оцінити, що означають окремі дані.

Діалізний пацієнт Fresenius Medical Care Лауренціу Оанцеа

Коли я дізнався про свою хворобу, то спочатку думав, що це просто тимчасова річ. Але тепер я знаю, що це частина мого життя. Ось чому я навчився жити з цим, поки чекаю на трансплантацію нирки. Та намагаюся робити це якнайкраще.

Лауренціу Оанцеа
Діалізний пацієнт
Діалізний пацієнт Fresenius Medical Care Лауренціу Оанцеа регулярно займається своїми хобі, незважаючи на лікування

Знання дають силу

Додаток дозволяє таким пацієнтам, як Лауренціу, активно сприяти своїй терапії та мотивує до необхідної самодисципліни. «Я вважаю додаток корисним щоденним помічником», - каже Лауренціу. «Більше того, мені подобається пізнавати нове та вивчати цей додаток». Оскільки дані про лікування в додатку оновлюються оперативно та регулярно, пацієнти завжди мають хороший огляд стану свого здоров’я. Неправильна дієта або навіть недостатнє фізичне навантаження можуть відображатися в деяких параметрах, показаних у додатку. Отже, пацієнти, такі як Лауренціу, можуть звернутися за консультацією до лікаря, діалізної медсестри чи дієтолога, щоб вжити довгострокових контрзаходів. «Я завжди багато займався спортом і все ще займаюся», - каже Лауренціу. Велоспорт - це один з його улюблених видів дозвілля. Він часто їздить у довгі поїздки по сільській місцевості. «Мені важливо думати про інші речі, окрім моєї діалізної терапії. Щоб не зациклюватися на всій цій ситуації, я постійно займаюся іншими улюбленими справами».

З початку захворювання Лауренціу Оанцеа почав приділяти більше уваги здоровому харчуванню та вирощувати овочі у власному саду

Позитивне мислення

У своєму рідному селі Капул Піскулай Лауренціу живе поруч із батьками, у них є спільний сад зі старими деревами та ділянками з овочами. Від початку своєї хвороби, Лауренціу почав приділяти більше уваги здоровому харчуванню. Повернувшись після виснажливої процедури діалізу, він сідає за кухонний стіл і готує салат з огірком, цибулею та помідором - все це вирощено в домашньому саду. Додаток також дає йому дієтичні поради. «Якщо я збираюся впоратися зі своїм лікуванням, то це повинно бути цілеспрямовано і з поглядом у майбутнє», - пояснює Лауренціу. Те, що він навчився так добре боротися зі своєю хворобою, частково пов’язане з його лікуванням в клініці, але також і позитивним відчуттям можливості брати активну участь в своєму житті. Лауренціу Оанцеа дуже оптимістично дивиться у майбутнє. Він вказує на стіну на кухні, де висить кілька медалей, отриманих під час військової служби. «Я дуже хочу знову працювати», - каже Лауренціу, - «Я почуваюся добре».

Пов’язаний матеріал
Архів історій

Знайдіть більше історій у нашому архіві