Печінкова недостатність: складна проблема
Печінка - це важливий багатофункціональний орган. Вона синтезує необхідні білки; бере участь у жировому, вуглеводному та білковому обмінах; серед іншого, регулює зберігання вітамінів та глюкози; та відіграє ключову роль у детоксикації крові.
Важка печінкова недостатність може призвести до перевантаження крові пацієнта токсинами. Це може зашкодити регенерації клітин печінки, а також пошкодити інші органи. Протягом багатьох років використовувалися стандартні методи екстракорпорального очищення крові для детоксикації крові у разі печінкової недостатності. Однак, тільки діалізу зазвичай недостатньо, оскільки він виводить лише водорозчинні токсини та продукти метаболізму до певного молекулярного розміру. Крім того, печінкова недостатність також є джерелом численних токсинів, які пов’язані з альбуміном (наприклад, білірубін, жовчні кислоти, довголанцюгові жирні кислоти, феноли) і не піддаються гемодіалізу. Адсорбція може ефективно виводити такі токсини з крові.
Система екстракорпоральної підтримки печінки Prometheus® розроблена для покращення можливостей детоксикації печінки і, таким чином, зменшує токсичне навантаження на пацієнта. Вона поєднує в собі процедури діалізу та адсорбції. Діалізний катетер безперервно відбирає кров у пацієнта, в той час як альбумін-зв'язані і водорозчинні токсини вилучаються в два послідовні етапи:
- Альбумінний фільтр AlbuFlow® відокремлює плазмову фракцію, багату альбуміном, від крові пацієнта. Вилучаються лише молекули до молекулярної маси альбуміну або трохи вище. Альбумін, що містить токсин, послідовно проходить крізь адсорбери prometh® 01 and prometh® 02. Обидва адсорбера мають дуже високий афінітет до токсинів і виводять їх з альбуміну. Очищену, збагачену альбуміном плазмову фракцію потім повертають у кров. Ця методика називається фракціонованим розділенням і адсорбцією плазми (ФРАП).
- На наступному етапі водорозчинні нокси, такі як аміак, сечовина та креатинін, усуваються за допомогою високопоточного гемодіалізу. У той же час кислотно-лужний баланс може бути виправлений регульованими кислотними та бікарбонатними компонентами діалізного розчину. Температура повернутої крові, а отже, і температура тіла пацієнта регулюється за допомогою змінення температури діалізної рідини.