Захворювання нирок

Ви маєте дві нирки. Вони мають форму бобів і кожна розміром з кулак. Вони розташовані з обох боків хребта, біля середини спини. Більшість людей вважають, що їхні нирки відповідають лише за вироблення сечі.

Насправді, нирки накопичують сечу і виводять її через сечовивідні шляхи. Надлишок води і токсини від обмінних процесів разом з сечею виводяться з організму ніби через фільтр. Крім того, кислотно-лужний баланс регулюється нирками для запобігання надлишкової кислотності в крові.

Нирки також мають важливу функцію в регулюванні артеріального тиску, виробляючи гормони. Гормони з нирок, такі як еритропоетин, контролюють вироблення клітин крові в кістковому мозку.  Нирки також впливають на кількість кальцію в крові та вироблення вітаміну D. Цей вітамін необхідний для мінералізації, що допомагає забезпечити міцність кісток.

Чи відомо Вам?

  • Нирки, впродовж 24 годин на добу, виводять зайву воду з організму та відходи
  • Здорові нирки щодня очищають кров близько 300 разів
  • Це означає, що в середньому 1500 літрів крові щодня проходять через нирки
Функції нирок
Функції нирок

Що спричиняє хронічну ниркову недостатність?

Оскільки є можливість уповільнити прогресування захворювання на ранніх стадіях, рання діагностика та тісна співпраця з лікарем для призначення правильного лікування є життєво важливими.

Ознаки та симптоми

Які зміни способу життя можуть допомогти?

Пов’язаний матеріал